شروع کنید

آشنایی با نرم افزار مارولوس دیزاینر (Marvelous designer)

آشنایی با نرم افزار مارولوس دیزاینر (Marvelous designer) و شگفتی های آن

آشنایی با نرم افزار مارولوس دیزاینر (Marvelous designer) و شگفتی های آن

اگر به طراحی مد و لباس علاقه دارید ویا از فعالان این عرصه هستید وهنوز با دنیای فوق العاده طراحی سه بعدی با نرم افزار مارولوس دیزاینر( Marvelous designer) آشنا نشده اید، من در این مقاله شما را با تمامی جوانب و کاربرد های این نرم افزار آشنا خواهم کرد و این اطمینان را به شما خواهم داد که اگر با این نرم افزار فعالیت‌های خود را آغاز کنید بدون شک یکی از پرکاربرد ترین و جذاب ترین برنامه‌هایی که با آن آشنا هستید خواهد بود. طراحانی که با این برنامه کار می‌کنند و فعالیت خود را به صورت حرفه ای آغاز کردند در بازه زمانی کوتاه به جمع حرفه ای‌های بین المللی در عرصه مد و پوشاک پیوستند. کار با این نرم افزار بسیار راحت است فقط احتیاج هست تا با اصول اولیه و چندین نکته درباره آن را فرا بخوانید و فعالیت خود را آغاز کنید.

در نرم افزار مارولوس دیزاینر که تشکیل شده از دو نمای دوبعدی و سه بعدی، می‌توانید هم زمان الگو سازی کنید و الگو و طرح خود را تن مانکن(Avatar) شبیه سازی کنید.حسن این نرم افزار این است که نیاز نیست الگو سازی را در نرم افزار دیگری (CAD) طراحی کنید، دراین نرم افزار فضا برای الگو سازی لحاظ شده تا هم کار را ساده تر و هم قدرت تبدیل سایز و اندازه‌ها را داشته باشید. در فضای دو بعدی با ابزار های دوخت، رسم خطوط و الگو سازی آنچه در ذهن دارید خلق می‌کنید و الگو سازی می‌کنید. حتی شما می‌توانید از الگو ها برای دوخت در حالت واقعی هم استفاده کنید، به این صورت که از الگو های کشیده شده در ابعاد واقعی پلات می‌گیرید و از آن برای برش پارچه خود استفاده می‌کنید. در این نرم افزار این قابلیت وجود دارد که سایز الگوها را همراه با سایز مانکن تعقییر دهید و می‌توانید مانکن محیط سه بعدی خودرا مطابق با ابعاد و اندازه های دلخواه تعقییر دهید، در واقع کسانی که در این عرصه فعالیت دارند می‌توانند یک مدل سه بعدی از مشتری خود ساخته و شروع به طراحی و خلق ایده های ناب برای آن فرد کنند.

آشنایی با نرم افزار مارولوس دیزاینر (Marvelous designer) و شگفتی های آن

حال در محیط سه بعدی بعد از تعقییر اندازه های مانکن و تبدیل آن به حالت دلخواه با توجه به الگو سازی‌های انجام شده و دوخت ها می‌توانیم شبیه سازی لباس را آغاز کنیم. در این محیط شما عیوب الگوی خود را متوجه می‌شوید و می‌توانید با تن کردن لباس تن مانکن دریابید که لباس شما مناسب این فرد هست یا خیر. همچنان در این محیط می‌توانید جنسیت پارچه را مطابق با جنسیت پارچه موجود شبیه سازی کنید تا تمامی ریز جزئیات از جمله افت پارچه ، چین و چروک ها و در کل مدل ایستایی لباس را دریابید. می‌توانید پارچه های طرح دار انتخاب کنید و کاملا آنچه در ذهن شما هست به تصویر بکشید و در انتها میتوانید مانکن را به حرکت درآورید و اجرای زنده (Cat walk) داشته باشید تا تمامی جوانب لباس را به صورت واضح ببینید. اگر این مطالب باعث شده تا شما هم به وجد بیایید، کافیست کار با این نرم افزار را بیاموزید و شروع به فعالیت کنید و هر آنچه در ذهن دارید را به بهترین شکل ممکن در معرض دید عموم قرار دهید تا هنر شما بهتر دیده شود.

آشنایی با نرم افزار مارولوس دیزاینر (Marvelous designer) و شگفتی های آن

آموزش‌های رایگان modasa3d

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *