شروع کنید

همه چیز درباره افراد تاثیر گذار در صنعت مد و شناخت این افراد

همه چیز درباره افراد تاثیر گذار در صنعت مد و شناخت این افراد

۱-استایلیست‌ها

در واقع و به زبان ساده استایلیست طراح مد و فشن است. استایلیست‌ها با استفاده از اطلاعات درباره مد جهان ،روانشناسی جامعه ،شرایط محیطی ودر نظر گرفتن خیلی از شرایط و فاکتور‌های دیگر به بحث مد و فشن می‌پردازند و در این صنعت سبک سازی می‌کنند. آنها با توجه به دانش خود و استفاده از ایده های طراحان استایل هارا ترند می‌کنند و در اختیار عموم قرار می‌دهند و یا برای مدل ها استایل خلق می‌کنند.استایلیست‌ها همیشه در فشن شو ها در صف اول قرار دارند و پیش بینی مد می‌کنند.آنها این توانایی را دارند که به برند ها اعلام کنند که چه طرح و استایلی می‌تواند امسال در رده اول باشد و مورد استقبال مردم قرار بگیرد.البته گروهی دیگر از استایلیست‌ها بصورت تخصصی  و برای اشخاص با موقعیت‌های اجتماعی مختلف یا شرایط جوی و محیطی که در آن می‌خواهند قرار بگیرند لباس انتخاب کنند. در واقع آنها با توجه به فاکتورهایی مانند سن، شغل، موقعیت اجتماعی فرد و حتی روحیاتش برای آن لباس انتخاب می‌کنند.استایلیست‌ها درباره استایل میتوانند نظر حرفه ای بدهند و قوانین را در استایل فردی رعایت کنند.

همه چیز درباره افراد تاثیر گذار در صنعت مد و شناخت این افراد

۲-مدل‌ها

مدل‌ها افرادی هستند که در زمینه مد و فشن فعالیت می‌کنند. مدل ها  اسنتاندار های ظاهری و البته  ویژگی های مخصوص‌به خود دارند و این افراد باعث می‌شوند که طراحان طرح های اجرا شده خودرا با این افراد که جذابت زیادی دارند و می‌توانند به کامل شدن لباس کمک کنند و مخاطب را جذب کنند به نمایش بگذارند. البته که استاندارد کاملا تعریف شده ای برای این افراد وجود ندارد زیرا برند های مختلف عقیده به سبک های خاص از مدل ها دارند که لزوما تابعیت از قوانین واستاندارد های گذشته نمی‌کند. امروزه بسیاری از برند های جهان بجز به نمایش گذاشتن لباس‌هایشان به بعد دیگری از قبیل مسائل اجتماعی روز دنیا می‌پردازند مثلا: به حمایت از آسیب دیدگان از مدل هایی استفاده می‌کنند که دارای قطع عضو یا نقص عضوهستند و یا در حالت دیگر افرادی که سایز‌های مختلف دارند بیش از اندازه چاق یا لاغر هستند. تعریف مدل در دنیا شکل خود تقییر داده اما با این وجود همه ما با دیدن مدل‌هایی با اندام و صورت متناسب لذت می‌بریم.

۳-بلاگر‌ها

افرادی هستند بسیار تاثیر گذار بر عموم مردم که با آنها تبادل اطلاعات در زمینه های مختلف می‌کنند.بلاگر ها در زمینه‌هایی‌ که فعالیت می‌کنند دنبال کننده‌های دارند که با آنها در باره مسائل روز دنیا ، مد و فشن و زیبایی و خیلی از موارد دیگر و اصولا زندگی روز مره صحبت میکنند و به مخاطبان مباحث متنوع را آموزش می‌دهند و برای آنها تولید محتوا میکنند. بلاگر ها اغلب در زمینه های فشن و زیبایی فعالیت دارند  و با طراحان لباس میکاپ آرتیست‌ها و برند‌ها همکاری می‌کنند و به مخاطبان خودمعرفی می‌کنند.بلاگر ها هم از لحاظ ظاهری می‌توانند مانند مدل ها باشند اما با این تفاوت که بلاگر ها اغلب دارای استانداردهای مدل شدن نیستند و اصولا این افراد با توجه به محبوبیتشان فعالیت میکنند نه صرفا ظاهر.

همه چیز درباره افراد تاثیر گذار در صنعت مد و شناخت این افراد

۴-طراح‌ها

طراحان لباس افرادی هستند که با استفاده از دانش خود در ارتباط با هنر طراحی، رنگ شناسی، روانشناسی رنگ، نحوه بکارگیری خلاقیت، اصول طراحی برای اشخاص مختلف و خیلی از فاکتورهای دیگر به طراحی برای افراد خاص یا کمپانی‌های تولید پوشاک می‌پردازند.طراحان لباس نقش بسیار مهمی در صنعت مد و پوشاک دارند لازمه طراحی دانش بسیار بالایی در بسیاری از مطلب را طلب می‌کند طراحان لباس معمولا به دوخت و خیاطی هم مسلط هستند. این افراد با بکار گیری دانش و ذوق خود به مد و فشن رنگ و لعابی خاص بخشیدند.

همه چیز درباره افراد تاثیر گذار در صنعت مد و شناخت این افراد

۵-خیاط‌ها

خیاط‌ها افرادی هستند که با داشتن دانش‌هایی در رابطه با دوخت و تکنیک‌های پیشرفته آن و توانایی در انتخاب پارچه مناسب و ترکیب رنگ ها می‌توانند ایده های طراحان را به بهترین شکل ممکن اجرا کنند.خیاط ها قدیمی ترین افراد فعال در  عرصه مد و فشن هستند و در واقع این صنعت با وجود آنها به آنچه که هست تبدیل شده.

همه چیز درباره افراد تاثیر گذار در صنعت مد و شناخت این افراد

آموزش‌های رایگان MODASA3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *