شروع کنید

افزایش قدرت یاد گیری به شیوه مایکل نیلسن

افزایش قدرت یاد گیری به شیوه مایکل نیلسن

چگونه وباچه روش‌هایی قدرت یادگیری را بالا ببریم؟

یادگیری در کوتاه ترین زمان
مایکل نیلسن، از ابزارهای آموزشی مدارس برای بالا بردن  مهارت یادگیری و حفظ و به خاطر آوردن این مهارت استفاده می کند. این شیوه در بسیاری از مراکز آموشی نیز استفاده می‌شود. امروزه از اپلیکیشن‌های مرتبط به آن ها نیز به طور گسترده استفاده می شود.

اگر در حال یادگیری زبان و یا آموزش جدید هستید ودر فکر اینکه روشی نوین برای یادگیری بیاموزید، مایکل نیلسن یک پیشنهاد عالی برای شما دارد:فلش کارت ها را امتحان کنید.

نیلسن یک دانشمند و پژوهشگر در شرکت وای کامبینیتر(Y Combinator) یک شتابدهنده ایده های آمریکایی است و کتاب هایی را هم در زمینه موضوعاتی که مغز را درگیر می کنند، مانند محاسبات کوانتومی و شبکه های عصبی تالیف کرده است. او اخیراً شرح داده که چرا فلش کارت ها اینقدر مفید هستند. کارمندان خودمانی دره سیلیکون ضمن انتقال توصیه نیلسن به دیگران، از جزییات کار او می پرسند.

افزایش قدرت یاد گیری به شیوه مایکل نیلسن

یادگیری در مدت کوتاه  و بخاطر سپردن

نیلسن می گوید دو سال قبل او برای نخستین بار شروع به حفظ فلش کارت ها کرد ( با استفاده از اپلیکیشنی به نام Anki، گرچه گزینه های زیادی در این زمینه وجود دارد). از آن زمان او بیش از ۹۰۰۰ فلش کارت را حفظ کرده است وزمانی که در حال انجام کارهای روزمره‌اش است ، آن ها را مرور می کند. او می گوید که حدود ۲۰ دقیقه در روز این فلش کارت ها را مرور می کند. نتیجه کار عالیست. نیلسن می گوید او از فلش کارت ها برای درک موضوعات پیچیده ای همچون برنامه کامپیوتری AlphaGo استفاده می کند، یک مقاله را چندین بار می خواند، هر بار نکاتی را که باید حفظ کند روی فلش کارت قرار می دهد، تا زمانی که کل مطلب را بفهمد و یاد بگیرد. همچین برای به خاطر آوردن مکان هایی که دوست دارد از آن ها بازدید کند، همین تکنیک را به کار می برد. او می گوید وقتی با فلش کارت چیزی را می آموزد، هرگز آن را فراموش نمی کند. نیلسن روش ساده ای دارد:اگر یادگرفتن مطلبی باعث شود که در آینده ۵ دقیقه در وقت او صرفه جویی شود، نیلسن آن مطلب را روی فلش کارت قرار می دهد، چون یاد گرفتن مطالب با این روش تنها ۵ دقیقه زمان می برد. زمانی که برای مرور این فلش کارت ها انتظار می رود، کمتر از ۵ دقیقه است. تنها ۵ دقیقه تا مطالب را به بهترین شکل یاد بگیرید.
قطعاً پرارزش به نظر می رسد. چون این تکنیک برای نیلسن کار می کند، آیا احتمال دارد این روش به درد شما هم بخورد؟ بله چون استفاده از فلش کارت با چند روش قدرتمند ذهن را مشغول می کند.

 تکرار با فاصله
تحقیقات دراز مدت نشان داده است که وقتی اطلاعات مرور می شوند ما بهتر آن را یاد میگیریم، خصوصا زمان هایی که در حالت استراحت و تفکر بین مطالعه یا تمرین هستیم. نیلسن می گوید یک روز وقتی یک تور سگوی ( خودران دو چرخ) گرفتم این موضوع را فهمیدم. تا نیمه های راه تصور می کردم که سگوی سواری دشوار و آزار دهنده ای دارد و به خودم مطمئن نبودم. یک وقت استراحت ۱۵ دقیقه ای گرفتم و وقتی مجدد به سراغ سگوی سواری رفتم فهمیدم که مغز من تا حدی از تجربه سواری اول خود چیزهایی را آموخته است که درواقع قلق سواری دستم آمده است و توانستم رانندگی بهتری داشته باشم.
تکرار به شما کمک می کند تا آنچه را آموخته اید حفظ کنید و تکرار با فاصله به مغز شما زمان می دهد تا آموخته ها را جذب کند. این یک ترکیب قدرتمند است که می تواند کمک کند تقریبا هر نوع اطلاعاتی را بیاموزید و حفظ کنید.

افزایش قدرت یاد گیری به شیوه مایکل نیلسن

فراخوانی فعال
بهترین فلش کارت ها شامل سوال از یک سو و پاسخ از سوی دیگر است. هنگامی که به سوال نگاه می کنید، در تلاش برای به یادآوردن جواب سوال می‌کنید، این سعی برای جستجوی بانک حافظه، فراخوانی فعال نامیده می شود و برای یادگیری به مراتب بهتر از مطالعه کردن متن یا انتخاب پاسخ در یک کویز چند گزینه ای است.

فراشناخت

فراشناخت، عمل تفکر در مورد تفکر است و تحقیقات نشان می دهد که به فراخوانی بهتر هم کمک می کند. طبق برنامه فلش کارت Brainscape وقتی از فلش کارت استفاده می کنید و پاسخ های خود را بررسی می کنید، دائم از خودتان می پرسید که پاسخ شما چقدر به پاسخ روی فلش کارت نزدیک بوده و این که آیا واقعاً پاسخ را می دانستید یا فقط خوش شانس بوده اید. روش انجام این کار، شکلی از فراشناخت است و کمک می کند تا چیزهایی را که آموخته اید، عمیقاً در حافظه شما جای بگیرد. و این دلیل دیگری است که شما را متقاعد می کند برای هرچیزی که می خواهید یاد بگیرید باید از فلش کارت استفاده نمایید.
نیلسن می گوید که بزرگترین امتیاز استفاده از فلش کارت ها این است که حافظه “دیگر یک رویداد تصافی نیست، که به شانس واگذار شود”. او اکنون تضمین می کند که می تواند چیزهایی را که می خواهد به یاد بیاورد و می گوید ” این موجب می شود حافظه یک انتخاب باشد”.

افزایش قدرت یاد گیری به شیوه مایکل نیلسن

مهارت یادگیری

یادگیری کارکردیست که با آن، دانش، رفتار ها، توانمندی ها یا انتخاب های نو یا موجود به ترتیب درک یا تقویت و اصلاح می شوند، که شاید به یک تغییر بالقوه در ترکیب داده ها، عمق دانش، رویکرد یا رفتار نسبت به نوع و گستره ی تجارب منجر شود. توانایی یادگیری در دسترس انسان ها، جنبندگان و گیاهان و انواعی از ماشین ها قرار دارد. روند یادگیری در طول زمان، منحنی یادگیری را دنبال مینماید. یادگیری به صورت آنی انجام نمیشود، بلکه بر اساس دانسته های گذشته رشد میکند. بر همین پایه، دید ما یادگیری می تواند در راستای یک روش تعریف شود تا مجموعه ای از دانش شیوه ی انجام و گزاره هایی بر مبنای واقعیت باشند. یادگیری در نهایت به تغییراتی می انجامد که معمولاً دائمی هستند.
در نتیجه این روش می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما در یادگیری سریع و ماندگار کند و همچنین این روش بسیار برای دانش آموزان و پشت کنکوری ها باشد.

آموزش رایگان نرم افزار clo3d و marvelous در وب سایت ما modasa3d

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *