شروع کنید

رسم سریع الگو در نرم افزار clo3d

چطور سریع الگو در نرم افزار clo3d رسم کنیم؟

چطور سریع الگو در نرم افزار clo3d رسم کنیم؟

چطور سریع الگو در نرم افزار clo3d رسم کنیم? زمانی که شما با نرم افزار کار می‎کنید ودر حال انجام پروژه‌ای هستید، سرعت عمل برای شما بسیار مهم می‌شود و روش‌های راحت و آسان و سریع برای رسیدن به مقصد نهایی یعنی طرح شما.

بنابراین یادگیری روش‌های مختلف برای سرعت پیدا کردن کار می‌تواند به ما کمک بسیاری کند.

رسم الگوی نیمه

یکی از روش‌های رسم سریع الگو ترسیم الگوی نیمه است،که شما می‌توانید در مواقعی که مدل مورد نظر شما قرینه هستند نیمی از الگو را ترسیم کنید و نیم دیگر را با روش‌های کپی کردن طراحی کنید.

به ویدیو زیر دقت کنید

 

 

مرحله اول: بعد از وارد کردن آواتار به محیط نرم افزار در محیط دوبعدی، سایه ای از آواتار را جهت ترسیم الگو به ما نمایش می‌دهد و همچنین اگر دقت کنید متوجه می‌شوید که خطی مستقیم و دقیق بین این آواتار ترسیم شده که می‌توانید این خط را شاخص برای ترسیم الگوی نیمه قرار دهید.

رسم سریع الگو در نرم افزار clo3d

مرحله دوم: با ابزار select الگو را انتخاب کنید و با فشردن و نگه داتشتن کلید ctrl و همچنین فشار دادن کلید Cعمل کپی کردن copy را انجام می‌دهید. ctrl>C

خب حالا برای paste کردن مجدد کلید ctrl را فشار دهید و همزمان کلیدV را فشار دهید با این کار عمل paste  انجام می‌شود.

و حالا یک کپی از الگو برای شما در صفحه ظاهر می‌شود که هر کجا که بخواهید می‌توانبد آنرا قرار دهید. اما مشکل اینجاست که ما در مواقعی میخواهیم قرینه ای از الگو به ما داده شود تا بتوانیم برای ترسیم نیم دیگر از آن استفاده کنیم بنابراین بعد از مراحل copy کردن لازم است که بجای کلید V کلید R  را فشار دهید تا الگو به شکل Mirror آینه ای paste می‌شود.

به همین راحتی و با زندن چند کلید توانستین نیمی از الگو را ترسیم کنید.

مرحله سوم: merje کردن خط میان الگو در صورت نیاز. خب در این مرحله می‎‌توانید خطوط میانی دو الگو را انتخاب کنید و بعد از آن با زدن راست کلیک و انتخاب گزینه merje هر دو سمت را به یک الگو تبدیل کنید.

رسم سریع الگو در نرم افزار clo3d

 

جهت دریافت آموزش نرم افزار clo3d کلیک کنید

جهت دریافت آموزش‌های رایگان کلیک کنید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *