شروع کنید

تفاوت پسوند پردازنده های MQ-HQ-U

MQ-HQ-U  چه تفاوت‌هایی در سرعت پردازش با یکدیگر دارند؟

MQ-HQ-U  چه تفاوت‌هایی در سرعت پردازش با یکدیگر دارند؟

امروزه یکی از گزینه های مهم در خرید لپ تاپ خوب قدرت پردازش آن است و همچنین سرعت آن برای انجام کارهای حرفه‌ای مهندسی و گیمینگ. بنابراین شناخت انواع پردازنده‌ ها و قدرت آنها یکی از قدم‌های اولیه و مهم در خرید لپ تاپ مناسب کار و نیاز شما می‌باشد. در ادامه با ما همرا باشید تا ۳ مدل پسوند پردازنده‌های لپ تاپ را بررسی کنیم.

تفاوت پسوند پردازنده های MQ-HQ-U

پسوند پردازنده های U, MQ , HQ

سری سی پی یو با پسوند U این سری پردازنده ها مخفف Ultra Low Power هستند و این سری سی پی یو های شرکت اینتل کاملا کم مصرف هستند. اما به همان میزان قدرت پردازش و سرعت در این مدل کاهش ‌می‌یابد. این سری پردازنده ها نسبت به سری M ضعیف تر اند و برای انجام کارهای روزمره و عادی می‌تواند مناسب باشد. مصرف برق این پردازنده ها ۱۵ وات است است و نسب به سری های متوسط CPU ها که ۴۰ وات است کاملا بصرفه تر و مناسب است.

سری پردازنده هابا پسوند HQ این نوع پردازند ها با پسورد HQ ازنوع BGA یعنی بر روی برد لپ تاپ ثابت هستند و امکان جدا کردن آن برای کاربر امکان ندارد و فقط با دستگاه های مخصوص امکان پذیر است. این پسوند ها پردازنده ها سرعت پردازش بیشتری نصبت به سری U و M است و مصرف انرزی بیشتری دارند.

MQ-HQ-U  چه تفاوت‌هایی در سرعت پردازش با یکدیگر دارند؟

سری سی پی یو با پسوند MQ این نوع پردازنده ها با پسوند MQ از نوع PGA هستند و بر روی سوکت نصب شده اند. و برخلاف پردازنده های با پسوند HQ این سری را کابر می تواند از روی برد جداکند، البته جدا کردن این سری پردازنده ها را به کاربران توصیه نمیکنیم که اقدام به تعویض پردازنده کنند. برای این امر باید به شرکت سرویس دهنده یا گارنتی مراجعه کنید. از نظر قدرت پردازش با پسوندMQ با HQ تفاوت چندانی ندارند و از نظر پردازشی یکی هستند.

با بررسی‌های انجام شده می‌توان به این جمع بندی رسید که اگر موارد کار شما با لپ تاپتان کارهای رندرینگ و گیمینگ است سری  U به درد شما نخواهد خورد و نمی‌تواند جوابگوی کار شما نیز باشد.

آموزش رایگان نرم افزار‌های CLO3D و marvelous در وب سایت ما modasa3d 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *