شروع کنید

دوخت الگوهای پیچیده در نرم افزار clo3d

دوخت الگوهای پیچیده در نرم افزار clo3d

دوخت الگوهای پیچیده در نرم افزار clo3d

یکی از مشکلات که زمان دوخت و الگو سازی در نرم افزار clo3d بوجود می‎آید دوخت الگوهای پیچیده است که زمانی که ما قطعات زیادی را ایجاد کرده ایم و حال می‌خواهیم عمل دوخت را انجام دهیم به مشکل برمی‌خوریم و ممکن است اصلا متوجه نباشیم که کدام قطعه را به کدام قطعه دیگر وصل کنیم، و یا حتی در زمانهایی ما دوخت را انجام داده ایم و حالا می‌خواهیم در یکی از قطعات تغییرات دوخت را اعمال کنیم اما همچنان در پیدا کردن آن قطعه سردر گم هستیم. بنابراین در این آموزش راه‌کار‌های ساده اما کارآمد را به شما آموزش خواهیم داد تا با راحتی و آسودگی بیشتر الگو سازی را انجام دهید.

قبل از اینکه شروع به یادگیری کنیم اگر تمایل به دریافت آموزش‌های رایگان نرم افزار  clo3d دارید در این قسمت کلیک کنید و طبق بخش‌بندی‌ها آموزش‌هارا دنبال کنید.

پیدا کردن الگو در محیط دوبعدی

همانظور که گفته شد در خیلی از مواقع به دلیل شلوغ بودن میز کار در محیط ، پیدا کردن الگو در محیط دوبعدی کمی مشکل می‌شود. برای حل این مشکل یک راه حل بسیار ساده وجود دارد.

زمانی که شما در محیط سه بعدی دور مدل میچرخید به ایراد الگو‌ای یا دوختی برمی‌خورید که باید آنرا در محیط دو بعدی نیز برظرف کنید، اما زمانی که وارد این محیط می‌شوید میبینید که میز کار شما بسیار شلوغ و بهم ریخته است بنابراین اولین پیشنهاد اینست که سعی کنید در حد امکان بعد از رسم هر قطعه از الگو آنرا در جای مناسب قرار دهید و قطعات را به همان ترتیب که به یکدیگر وصل می‌شوند چیدمان کنید.

در بعضی از مواقع این روش هم نمی‌تواند کمک زیادی به ما کند در این مواقع چه باید کرد؟ یک راه بسیار ساده اینست که در همان محیط سه‌بعدی با ابزار select قطعه مورد نظر را انتخاب کنید و بعد از آن وارد محیط دو بعدی شوید چیزی که مشاهده می‌کنید اینست که آن قطعه که به حالت select در محیط سه بعدی در آمده بود با یک نشان دایره‌ای آبی رنگ نمایش داده می‌شود که شما به همین راحتی می‌توانید آنرا پیدا کنید و تغییرات مورد نظر را اعمال کنید.

دوخت الگوهای پیچیده در نرم افزار clo3d

فرمول دوخت الگو‌ها

خب قطعا زمانی که بخواهیم الگوهای طراحی شده را به یکدیگر وصل کنیم با این مشکل و حداقل با این سوال روبرو می‌شویم که هر قطعه را باید به کدام دوخت و از کجا مطمعن شویم که عمل دوخت را درست انجام داده ایم؟ قبل از هرچیز راحت ترین پیشنهاد اینست که دوخت را به انتهای کار موکول نکنید و هم زمان که قطعات را طراحی می‌کنید عمل دوخت را هم انجام دهید تا در نهایت به مشکل بر نخورید.

پیشنهاد بعدی اینست که حداقل در زمان ترسیم الگو بخش‌های مربوط به قسمت پشت را در یک سمت و بخش‌های مربوط به جلو لباس را در سمت روبرو قرار دهید. در این حالت یک فرمول کلی برای دوخت وجود دارد که خطوط نزدیک هر الگو را به خطوط نزدیک الکو دیگری وصل می‌کنیم و برای خطوط دور هم به همین روال ادامه می‎دهیم.

به عکس زیر دقت کنید

دوخت الگوهای پیچیده در نرم افزار clo3d

جهت دریافت پکیج آموزش نرم افزار clo3d کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *