شروع کنید

راهنمای دکوراسیون خانه‌ های کوچک

راهنمای دکوراسیون خانه‌ های کوچک

راهنمای دکوراسیون خانه‌ های کوچک و آپارتمانی

با رشد جمعیت و ساخت خانه‌های آپارتمانی و برج‌ها، فضای خانه‌ ها روزبروز کوچک‌تر می‌شود زندگی در خانه‌های ویلایی جایش را به آپارتمان های کوچک داده است. بنابراین با تغییرات بوجود آمده به فکر استفاده مفید تراز فضای موجود افتاده‌ایم که به همین منظور طراحان دکوراسیون داخلی دست به کار شدند تا بهترین ایده پردازی‌ها را در جهت این امر انجام دهند. در ادامه به چند نکته کلیدی برای چیدمان فضای کوچک اشاره خواهیم کرد که به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

راهنمای دکوراسیون خانه‌ های کوچک

استفاده از رنگ‌های سفید و منوکروم

حتما این را می‌دانید که رنگ‌های روشن مخصوصا سفید کمک بسیار زیادی در روشن کردن فضا می‌کند و البته که هرچه فضا روشن تر باشد هم بزرگتر و دلبازتر بنظر می‌رسد بنابراین دیوارهارا سفید یا رنگ‌های خیلی روشن استفاده کنید. از رنگ‌های تیره و کاغذ دیواری‌های شلوغ به هیچ عنوان استفاده نکنید. پیشنهاد میکنم وسایل و اسباب سالن خودراهم با متریال سفید انتخاب کنید و ازآیتم های کوچک رنگی در ترکیب استفاده کنید. در واقع بیس کارا سفید قرار دهید و با آیتم‌های کوچک کمی رنگ به منزلتان اضافه کنید. این کار کمک بسیار زیادی به دلباز شدن فضا می‌کند.

استفاده از آینه

حتما تعجب کردید که چطور از آینه در فضای سالن استفاده کنیم و شاید در نگاه اول جذاب نباشد،اما باید بگم که وجود آینه بزرگ در یک دیار یا میان دو فضا می‌تواند بسیار بسیار در پخش نور و بزرگ نشان دادن فضا موثر باشد. وجود آینه همه آیتم‌ها و فضارا دوبرابر میکند و این خطای چشم همان چیزیست که ما به آن احتیاج داریم. بنابراین این مورد را جدی بگیرید.

راهنمای دکوراسیون خانه‌ های کوچک

استفاده از وسایل چند کاربردی

امروزه از آیتم‌های چند منظوره زیاد استفاده می‌شود و این منطقی‌ترین کار برای استفاده بهینه از فضاست. تصور کنید میزی را بین مبل‌های سالن گذاشته‌اید، این میز جز اینکه می‌توانید هنگام پذیرایی از آن استفاده کنید چه کاربرد دیگری می‌تواند داشته باشد؟ خب بهتراست که این میز به شکلی طراحی شده باشد که پراز کشو و طبقه باشد و بتوانید مقدار زیادی از اسباب و وسایل خود را در او جا دهید. در واقع هم میز است و هم یک کمد کوچک. بنابراین چند منظوره کردن وسایل به شما کمک بسیاری نیز می‌کند.

همیشه منزلتان را مرتب نگه دارید

تمیز و مرتب نگه داشت منزل هم می‌تواند یکی از گزینه های مهم در فضای کوچک باشد. قطعا فضای کوچک و بهم ریخته خیلی خسته کننده و سرسام آور است و اگر منزل کوچکی دارید حتما همیشه آن را مرتب نگه دارید.

قاب عکس را در جای درست نصب کنید

پیشنهاد بسیاری از طراحان داخلی  اینست که اگر می‌خواهید از تابلو استفاده کنید و یا یک دیوار را مختص تابلوهایتان قرار دهید در درجه اول این موضوع را در نظر داشته باشید که زیاد از حد دیوار را شلوغ نکنید و بعد از آن این نکته کلیدی را در نظر بگیرید که قاب عکس را وسط ارتفاع دیوار نصب نکنید و کمی متمایل به پایین نصب کنید تا سقف منزلتان بلند تر بنظر برسد و همین در بزرگی فضا بسیار موثر است.

راهنمای دکوراسیون خانه‌ های کوچک

در نهایت بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی براین باورند که متراژ اهمیتی ندارد و این چیدمان و انتخاب وسایل و آیتم‌هاست که می‌تواند شمارا در زندگی ایده آل و راحت قرار دهد و این امر که هر متر مربع می‌تواند بسیار کاربردی و قابل استفاده باشد. بنابراین زیاد از اینکه خانه کوچکی دارید شکایت نکنید و با ایده پردازی‌های زیرکانه به بهترین شکل از فضا استفاده کنید.

آموزش رایگان نرم افزار CLO3D و MARVELOUS در وب سایت ما MODASA3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *