شروع کنید

روانشناسی رنگ ها و تاثیر روانی رنگ روی افراد

هر رنگ مورد علاقه شما گویای شخصیت شماست

روانشناسی رنگ ها و تاثیر روانی رنگ روی افراد

حتما می‌دانید که روانشناسان براین باورند که رنگ مورد علاقه هر فرد می‌تواند و روانشناسی رنگ می‌تواند این تشخیص را بدهد که هر رنگ گویای شخصیت و اخلاقیات آن فرد باشد. خب رنگ مورد علاقه شما کدام است ؟

سبز: کنجکاو

. رنگ سبز نماد طبیعت است، نشاط آور و آرامش بخش است در بیمارستان ها از رنگ سبز استفاده میشود زیرا حس آرامش را القا می‌کند افرادی که به این رنگ علاقه دارند حس تازگی و هیجان و شور اشتیاق را در خود احساس می‌کنند اغلب به طبیعت گردی و سفر علاقه دارند ،روابط آنها بر پایه ی اصول و قرار داد است. دوست ندارند حوادث غیر پیش بینی اتفاق بیفتد،آن‌ها کنجکاو و ماجراجو هستند روانشناسی رنگ در خصوص این افراد اینگونه می‌گوید.

 هر رنگ مورد علاقه شما گویای شخصیت شماست

قرمز: خوش قلب و خود خواه

این رنگ نماد هیجان،عشق و اشتیاق است. قرمز رنگ نیروبخش و محرک است، افرادی که به این رنگ علاقه دارند از هر چیزی شدیدترین حالت را میپسندند مثلا غذاهای تند، رنگ های جیغ و براق و یا عشق های آتشین والبته قضاوت‌های عجولانه و ناگهانی در مورد دیگران باعث می‌شود دوستی‌هایشان خراب شود اما در عشق فداکار هستند. دو خصوصیت بارز این افراد خود پسندی و عدم کنترل در نفس است. این افراد اغلب به کار اهمیت میدهند.

هر رنگ مورد علاقه شما گویای شخصیت شماست

ارغوانی: بالا مرتبه

ارغوانی رنگ سلطنت و تجمل و ثروت است افرادی که به این رنگ علاقه دارند اغلب کمال طلب و زیاده خواه هستند، البته نه در حالت منفی بلکه این افراد دارای روحیات بسیار لطیفی هستند که بعد روحی و درونی آنها بسیار فعال است اصولا رنگ ارغوانی را رنگ عرفا و روانگران میدانند این افراد همواره مجذوب زیبایی ها و مخلوقات خداوند می‌شوند و بسیار اجتماعی هست.

 هر رنگ مورد علاقه شما گویای شخصیت شماست

آبی: نظم و پشتکار

آبی حس آرامش ودریا را القا می‌کند احساس خنکی می‌کنید وقتی به این رنگ نگاه می‌کنید، آرامش می‌گیرید و احساس فوق العاده ای را دارید به همین دلیل است که اغلب از رنگ‌های آبی در اتاق خواب استفاده می‌کنند. افراد که به این رنگ علاقه دارند اغلب تنهایی را میپسندند و بیشتر دوست دارند به کتاب خواندن و به موزیک گوش دادن بپردازند وآنها همیشه طرفدار صلح و آزادی هستند. رنگ آبی نشان دهنده وفاداری فرد می باشد و مشاوران مد بر این باورند که در مصاحبه های شغلی از رنگ آبی در پوشاکتان استفاده کنید زیرا شمارا متعهد نشان می‌دهد.این دسته از افراد می‌توانند احساسات و هیجانات خود را به خوبی کنترل کنند. ‌

هر رنگ مورد علاقه شما گویای شخصیت شماست

قهوه ای: قابل اعتماد،کمی نا امید

رنگ قهوه ای از دسته رنگ‌هایست که تعداد محدودی از افراد این رنگ را نمی‌پسندند و البته که رنگ پرکاربردی هم هست. افرادی که به این رنگ علاقه دارند کاملا قابل اعتماد هستند و به سختی تعقییر عقیده می‌دهند. مقدس و شاعر پیشه و فیلسوف هستند و اکثرا به اطرافیان خود اهمیت می‌دهند. امید به زندگی در وجود این افراد کمتر دیده می‌شود اصولا کمی نا امید هستند.

هر رنگ مورد علاقه شما گویای شخصیت شماست

زرد: شاد و فعال

زرد رنگ خورشید، درخشش و پویایست رنگ زرد حس بازی و هیجان را القا می‌کند. رنگ زرد تمرکز را افزایش می‌دهد. افرادی که به این رنگ علاقه دارند بسیار خوش بین هستند، اهل بگو و بخند و شادی و با دوستان خود بسیار وقت می‌گذرانند و به همه عشق می‌ورزند و محبت می‌کنند.این افراد در چشم دیگران بسیار دوست داشتنی هستند و دیگران را به خود جذب می‌کنند.

 هر رنگ مورد علاقه شما گویای شخصیت شماست

صورتی: مورد علاقه دیگران

صورتی رنگ ملیح و زیبایی است که احساس کودکانه را القا می‌کند افرادی که به این رنگ علاقه دارند دارای خیلی از صفات رنگ قرمز هستند اما با این تفاوت که این افراد در کل رفتارهای ملایم تری از خوشان نشان می‌دهند. با اطرافیان با ملایمت رفتار می‌کنند و همیشه احساسات دیگران را در نظر می‌گیرند.آنها عاشق زندگی بی فراز و نشیب هستند.

 هر رنگ مورد علاقه شما گویای شخصیت شماست

بنفش: خود پسند و جسور

بنفش رنگ عرفان و مقدس است و احساس خاص بودن را القا می‌کند. افرادی که به این رنگ علاقه دارند اغلب خود پسند و خود خواه هستند و همه چیز را برای خود می‌خواهند البته نه مطلقا، در بعضی شرایط دیگران را هم در نظر می‌گیرند.این افراد دارای اراده بسیار قوی هستند و چیزی را که طلب می‌کنند قطعا بدست می‌آورند.

 هر رنگ مورد علاقه شما گویای شخصیت شماست

مشکی: خوش ذوق

مشکی رنگ سلطه و قدرت است و این رنگ بسیار پر طرفدار است. البته در بعضی موارد افرادی که به صورت افراطی از رنگ مشکی استفاده می‌کنند دچار نا امیدی و انزوا هستند. روانشناسی رنگ می‌گوید این افراد به شخصیت اطرافیان خود بسیار احترام می‌گذارند و همچنین نظر دیگران را به راحتی می‌پذیرند نظر اطرافیان برای این افراد بسیار مهم است.

 

هر رنگ مورد علاقه شما گویای شخصیت شماست

سفید: پاکی و صداقت

این رنگ مظهر پاکی و معصومیت است و افرادی که به این رنگ علاقه نشان می‌دهند، شخصی آرام هستند و اغلب شنونده خوبی برای دوستان و نزدیکانشان هستند. مدام از دیگران نظر می‌پرسند و به اطرافیان اهمیت می‌دهند و اغلب موارد وقت خودرا در اختیار دوستان قرار می‌دهند. آن‌ها بسیار صادق و زود باور هستند و معمولا از دروغ بسیار گریزان هستند.

هر رنگ مورد علاقه شما گویای شخصیت شماست

خاکستری: احساس بی نیازی

این رنگ خنثی که کنار تمامی رنگ‌ها زیباست احساس رضایت در زندگی را القا می‌کند چراکه افرادی که به این رنگ علاقه دارند از خوشی ها و مال دنیا چشم و دل سیرند و احساس نیاز می‌کنند.  روانشناسی رنگ اینطور می‌گوید که آن‌ها اغلب جذب افرادی می‌شوند که از نظر فکر و عقل بسیار سنجیده و عاقل باشند و رفتار معقول داشته باشند آن‌ها اغلب دوستان بزرگ تر از خود دارند.

هر رنگ مورد علاقه شما گویای شخصیت شماست

آموزش‌های رایگان modasa3d

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *