شروع کنید

هر خط و فرم نشانگر شخصیت هر فرد (روانشناسی فرم و خط)

هر خط و فرم نشانگر شخصیت هر فرد (روانشناسی فرم و خط)

هر خط و فرم نشانگر شخصیت هر فرد (روانشناسی فرم و خط)

ممکن است با شنیدن روانشناسی فرم تعجب کرده باشید یا این سوال برایتان بوجود آمده باشد که چطور کشیدن خطوط اتفاقی می‌تواند بعدی روان شناسانه داشته باشد و یا بتواند درون مارا به بیرون منطقل کند.البته امروزه این نظریه کاملا تایید و پذیرفته شده است. در مهد کودک ها روانشناسان کودک وجود دارند که با نگاه به نقاشی کودکان و انتخاب رنگها و فرم ها در نقاشی هایشان آنها را آنالیز درونی و شخصیتی میکنند تا در یابند که کودکان از سلامت روان کامل برخوردار هست یا خیر. همینطور این شیوه برای بزرگ سالان هم به همین شکل میباشد و در مراکز اعصاب و روان و یا حتی بسیاری از مشاوران و روانکاوان از این تکنیک برای درک بهتر از درون مراجه کننده ها استفاده میکنند.اگر شما یک مداد را دست بگیرید و شروع به خط خطی کردن کنید، ,از اشکال درهم که کشیده اید می‌توان فهمید که شما فردی آرام یا خشمگین یا هر ویژگی دیگری دارید. تمامی خطوط و اشکال معنی و مفهوم خاص خودرا دارند. و حتی ارتباط اشکال با رنگ ها میتواند کمک شایانی به درک این مطالب کند .حال چه اشکال و خطوطی چه مفهومی دارد و چطور می‌توانیم آموزه هایی در این زمینه ببینیم ؟ برای اینکه شناخت بهتری روی اشکال داشته باشید مطالب زیر را دنبال کنید.

هر خط و فرم نشانگر شخصیت هر فرد (روانشناسی فرم و خط)

 

خط شکسته:اضطراب درونی و هیجانات کنترل نشده.

افرادی که این خطوط را دوست دارند و به پترن هایی با خطوط شکسته یا اشکال هندسی زاویه دارجذب می‌شوند. در انتخاب های مختلف از جمله نقش پارچه لباس هایشان تا شکل ظروف، همه را از این خطوط استفاده میکنند یا اگر مدادی دست بگیرند یا بخواهند امضا کنند از خطوط شکسته استفاده می‌کنند این افراد اغلب دچار اضطراب درونی هستند و از هیجانات و شور و اشتیاق استقبال می‌کنند، معمولا هیجانات کوتاه مدتی دارند و حتی در طول روز واکنش های مختلف . این افراد معمولا رنگهای قرمز، نارنجی و اصولا رنگهای گرم  مورد علاقه شان است.

خطوط منهنی: نماد آرامش

خطوط منهنی نماد آرامش مواج بودن و در حرکت بودن است و طبیعتا افرادی که این اشکال و خطوط را میپسندند از آرامش و ثبات لذت می‌برند و از زندگی حال خوش طلب دارند. عاشق سفر و گشت و گذار هستند.این افراد بیشتر تمایل به رنگ های سرد دارند.

خطوط مستقیم:استقلال ،وحدت

خط مستقیم نشانگر استقلال و وحدت درونیست این افراد معمولا از زندگی مستقل لذت می‌برند و همیشه به تنهایی تصمیم گیری می‌کنند. معمولا ترجیح می‌دهند تنها باشند و بیشترین وقت و انرژی را صرف امور خود کنند. افرادی که از این خطوط استفاده می‌کند اغلب به زندگی با ثبات رسیده اند و روز مرگی را ترجیح می‌دهند.

رابطه روانشناسی فرم با پوشاک

مطالعه درباره روانشناسی رنگ و فرم باعث می‌شود تا شناخت بهتری از افراد داشته باشیم و با توجه به فاکتور‌هایی که دریافته ایم خود را بهتر بشناسیم و در انتخاب پترن ها و رنگ ها در لباس دقت کنیم تا لباس مناسب با شخصیت خود انتخاب کنیم و یا اگر می‌خواهیم لباسی را برای فردی دیگر انتخاب کنیم یا هدیه بدهیم این کار را با توجه به شخصیت درونی آن فردانجام دهیم.

آموزش‌های رایگان modasa3d

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *