شروع کنید

چگونه طراح لباس های خود باشیم؟

چگونه طراح لباس های خود باشیم؟

چگونه طراح لباس های خود باشیم؟

یکی از فعالیت‌های مورد علاقه خیلی از افراد جامعه مد و دنیای آن است که یکی از فعالیت‌های هیجان انگیزی که در این عرصه انجام می‌شود و یکی از مهم ترین عنصر هاست طراحی لباس است که در واقع طراحان لباس هستند که بی وقفه در تلاش برای ایجاد خلاقیت و فرهنگ سازی در مد و فشن هستند و اینکه خیلی از افراد جامعه به این موضوع علاقه مند شده اند که طراح شخصی استایل خود باشند. برای انجام این کار تمرینات و مطالعه‌هایی در زمینه طراحی اندام، طراحی لباس، رنگشناسی و شناخت پارچه و کمی دوخت لازم است که با جستجو و مطالعه مقالات سایت ما و سایت‌های دیگر هم می‌توانید به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید. چند مورد که می‌تواند در طراحی لباس و پرورش ذهن خلاق به شما کمک کند را در ادامه عنوان و به آنها خواهیم پرداخت.

چگونه طراح لباس های خود باشیم؟

۱- دیدن: دیدن به معنای نگاه حرفه ای به لباسها و ترند های سال بررسی لباس‌های طراحان معروف دنیا و ریز بینانه تر به محیط اطراف و اطرافیان خود نگاه کنید که چگونه استایل می‌سازند و یا چه برندی لباس آنهارا طراحی کرده و از چه تکنیک‌هایی برای اجرا استفاده شده. عکس ببینید و جستجو را شروع کنید.برای شروع از طراحی‌هایی که خوشتان می آید با کمی تقییرات برای استایل شخصیتان طراحی کنید اما همیشه در تلاش باشید تا متفاوت طراحی کنید.

چگونه طراح لباس های خود باشیم؟

۲- ایده از اشیا بی جان: همانطور که گفتیم نگاهتان را نسبت به محیط اطراف خود عمیق تر کنید می‌توانید از هزاران اشیا که اطراف شما وجود دارد ایده بگیرید برای طراحی لباس. از خطوط و رنگها ایده بگیرید مثلا به میز خود نگاهی بیندازید فرم پایه ها و زاویه هایی که تشکیل شده خطوط و یا حتی لکه ای کوچک روی آن میتواند جرقه ای برای به وجود آمدن مدلی آستین یقه یا جیب و یا هر قسمت دیگری باشد تنها کافیست ذهنتان را از کلیشه ها خالی کنید و آزاد بگذارید.

چگونه طراح لباس های خود باشیم؟

۳- ایده از موجودات زنده: ایده از موجودات زنده گیاهان و جانوران که خیلی از موارد در طراحی های برندها میبینید که از گلها حیوانات و گیاهان، شکل و فرم آنها و یا استفاده از ترکیب رنگیشان استفاده میشود دنیای رنگ و فرم درون موجودات زنده وجود دارد که دنیایی مدل میتوان از آنها استخراج کرد و همیشه متفاوت ترین را ارائه داد.

اگر در شروع فرآیند طراحی ذهن شما هنوز آماده نیست تمرینی که توضیح خواهم داد را انجام دهید تا بتوانید ریز و دقیق تر به محیط یا مورد انتخابی برای ایده گرفتن نگاه کنید. مقوای سایز A4 را تهیه کنید و یک کادر ۳*۴ وسط مقوا ایجاد کنید و داخل کادر را بوسیله قیچی یا کاتر برش دهید. حالا کافیست به سوژه مورد نظر از درون این کادر نگاه کنید و قسمتهای کوچکتری را هدف قرار دهید تا خطوط مورد نظر را بهتر پیدا کنید. این کار ذهن شمارا آماده تر میکند برای نگاهی دقیق تر.

آموزش رایگان MODASA3D

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *