شروع کنید

آشنایی با عینک های مناسب با فرم صورت هر فرد

آشنایی با عینک های مناسب با فرم صورت هر فرد

آشنایی با عینک های مناسب با فرم صورت هر فرد

عینک برای اولین بار در قرن سیزده در اروپا به منظور محافظت از چشم ها برای کارگران معدن و شغل‌هایی که در ارتباط با آن ممکن بود باعث آسیب رسیدن به چشم‌ها شود اختراع شد. اما به دلیل اینکه در همان دوران‌ها هم اروپا مهد مد و فشن بوده از این آیتم کوچک به بهترین شکل ممکن استفاده کردند و عینک ها برای عموم در نظر گرفته شد که البته طراحی‌های مختلفی برای آن در سالهای متعدد در نظر گرفته شد.رفته رفته این شیع تبدیل به یکی از مهمترین آیتم‌ها برای شیک پوشان قرار گرفت و طبیعتا مورد توجه بسیاری از طراحان قرار گرفت وبعد از آن با گذشت زمان و به وجود آمدن کت واک ها عینک هاهم به لیست طراحی های طراحان اضافه شد تا به امروز که کمپانی های بزرگ دنیا در حال طراحی و تولید این آیتم هستند. خب حالا با وجود این همه تنوع و رنگ در عینک ها چطور عینک مناسب انتخاب کنیم؟جدا از اینکه انتخاب عینک به سلیقه شما مربوط میشود فاکتور دیگری هم وجود دارد که توجه به فرم صورتتان می‌باشد.همه ما میدانیم که هرکس فرم صورتی دارد که هر فرم عینکی با آن هماهنگ نیست پس مطالب زیر را مطالعه کرده تا عینک مناسب فرم صورت خود را بهتر انتخاب کنید.

۱-فرم صورت دایره: فرم صورت دایره به دلیل اینکه صورت در تمام قسمت ها گوشتی هست و معمولا در فرم صورت این افراد زاویه ای دیده نمی‌شود پس باید عینکی انتخاب کنید که این فرم را تشدید نکند مثلا از عینک‌هایی که فرم مربع به سمت بالا دارند استفاده شود. عینک خیلی بزرگ و گرد ممنوع. از عینک‌هایی که سایه روشن دارند استفاده کنید. برای آقایان هم عینگ های زاویه دار و مربع شکل مناسب است.

۲-فرم صورت بیضی: خب همه ما میدانیم بیضی فرم متعادلی می‌باشد که اکثرعینک ها به این فرم صورت مینشیند ،این افراد می‌توانند این فرصت را غنیمت بدانند و از عینک‌های نا متعارف مثل دایره کوچک، گربه ای کشیده یا حتی عینک‌های بزرگ استفاده کنند. پس مختارید که عینک مورد علاقه تان را بدون محدودیت انتخاب کنید. اما فرم متعارف و مناسب این افراد عینک‌هاییست که فرام زاویه دار با شیشه های گرد دارند است. آقایان بهتراست از عینک های نیم گرد با شیشه‌های روشن یا رنگی استفاده کنند.البته این افراد همچنان اکثر فرم‌هارا میتوانند استفاده کنند.

آشنایی با عینک های مناسب با فرم صورت هر فرد

۳-فرم مربع: اصولا افراد با این فرم صورت عینک‌هایی را باید انتخاب کنند که با فرم صورتشان در تضاد باشد، مانند عینک هایی که فرم گرد و بیضی دارد و شخصا عینک‌های گربه ای کشیده به سمت بالا برای این دسته افراد را بسیار می‌پسندم زیرا مربع بودن قسمت فک با تضاد گربه ای کشیده از نظر من جذابیت خیلی زیادی دارد.که البته باعث تشدید فرم مربع صورت نمی‌شود و تعادل در صورت شما ایجاد می‌کند.برای آقایان عینک های نیم‌دایره پیشنهاد میشود.

۴-فرم قلب: این افراد قسمت میانی صورتشان پهن تر و قسمت پایین  باریک تر میشود. که دقیقا فرم قلب را دارد این افراد تقریبا مانند افراد با صورت گرد هستند و مدل عینگ‌ها در این دو گروه تا حدود زیادی مشابه یکدیگر است. این دسته افراد باید از عینک های مربع با فرم های نا متعارف هندسی مثل ذوذنقه استفاده کنند سایز عینک متوسط باشد از کنار صورت بیرون تر نباشد و بهتر است که با شیشه رنگهای روشن تر استفاده شود.خب آقایان هم میتوانند از عینک های رنگ تیره با فریم های نیم دایره یا مستطیل استفاده کنند.

آشنایی با عینک های مناسب با فرم صورت هر فرد

آموزش‌های رایگان MODASA3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *