شروع کنید

نبرد دو نرم افزار marvelous و clo3d

تفاوت دو نرم افزار مارولوس دیزاینر و کلو3d

تفاوت مارولوس دیزاینر و کلو ۳d. کدامیک مناسب برای طراحی لباس.

اول از همه اگر هنوز مقاله معرفی دو نرم افزار سه بعدی لباس ( مارولوس دیزاینر و CLO3D)  را مطالعه نکرده اید کلیک کنید

خب حالا که با این دو نرم افزار آشنا شده اید حتما این سوال برایتان پیش خواهد آمد که با وجود این دو نرم افزار کدامیک جهت طراحی لباس کارآمد تر می‌باشد؟ در ادامه به بحث درباره برتری های این دو نرم افزار از هم خواهیم پرداخت.

نرم افزار  marvelous designer: نرم افزار مارولوس دیزاینر نسخه قدیمی تری است که همانطور که قبلا گفته شد ابتدا مارولوس دیزاینر وارد بازار نرم افزارها شد. اما مسئله این بود که این نرم افزار به منظور طراحی لباس ساخته و طراحی نشده بود و بصورت تخصصی برای فعالان رشته های گرافیک و انیمیشن نیز ساخته شده بود تا با استفاده از این نرم افزار برای شخصیت و کاراکترها لباس طراحی کنند. اما با تمام این مسائل این نقطه ضعفی برای مارولوس دیزاینر نمی‌باشد زیرا همچنان از کیفیت طراحی خوبی برخوردار است منتها در بخش الگو سازی نقاط ضعفی را داراست که نمی‌توانید در این نرم افزار بصورت تخصصی الگو سازی کنید و برخی از  قابلیت هایی که نرم افزار کلو دارد که در ادامه توضیح خواهم داد را ندارد.

تفاوت مارولوس دیزاینر و کلو 3d. کدامیک مناسب برای طراحی لباس.

نرم افزار  CLO3D: نرم افزارهای مارولوس و کلو هر دو توسط یک کمپانی تولید و طراحی شده است اما بعد از اینکه طراحان لباس از نرم افزار مارولوس استقبال کردند این کمپانی نیز نرم افزاری تخصصی برای آنها ارائه داد که قابلیت‌های بهتری به نسبت نرم افزار مارولوس دیزاینر نیز دارد.

۱- قابلیت خروجی گرفتن از نرم افزار به نرم افزارهای دیگر

۲- امکان ورود الگوهای طراحی شده در نرم افزار های دیگر به نرم افزار کلو۳D

۳- قابلیت تغییر سایز و سایز بندی الگوها

۴- شبیه سازی دقیق تر بافت پارچه و چگالی آن

۵- رندر با کیفیت تر از نرم افزار مارولوس

تفاوت مارولوس دیزاینر و کلو 3d. کدامیک مناسب برای طراحی لباس.

تمامی این قابلیت‌ها باعث شده تا نرم افزار کلو قوی تر ظاهر شود و کاربرد بهتری برای طراحان لباس داشته باشد.

تعامل با دیگر نرم افزار ها سبب بالا بردن سطح کیفیت و کارایی طراحان نیز می‌شود تا به بهترین و رئال ترین حالت ممکن پروژه‌های خود را انجام دهند.

در جمع بندی کلی اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که کدام نرم افزار برای طراحی لباس بهتر است قطعا جواب نه تنها من بلکه کمپانی طراحی نرم افزار نیز clo3D می‌باشد . البته لازم به ذکر است که محیط این دو نرم افزار و ابزار های آن یاهم تفاوتی ندارد و تنها چند قابلیت به CLO3D  افزوده شده است که اگر از دسته افرادی هستید که از پیش نرم افزار مارولوس دیزاینر را آموزش دیده اید تنها با آموزشی کوتاه به این نرم افزار مسلط خواهید شد.

جهت دریافت آموزش‌های این نرم افزار کلیک کنید

جهت دریافت جزوه رایگان کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *