شروع کنید

نحوه بستن چمدان جمع و جور برای مسافرت

مشکل بزرگ چمدان پیچیدن

نحوه بستن چمدان جمع و جور برای مسافرت

خیلی از افراد براین باورند که بستن ساک و چمدان برای سفر کار بسیار مشکل و گیج کننده ای است چراکه نمی‌دانیم کدام لباس‌هارا برداریم و یا چجور رنگ‌ها را برای سفر انتخاب کنیم؟ کمی در این باره توضیح خواهیم داد که بهترین کارها برای جمع کردن یک چمدان سبک و کاربردی چیست؟

مشکل اضافه بار و بستن چمدان

۱- چک کردن آب و هوا: اولین گام برای جمع آوری چمدان چک کردن آب و هوای مقصدتان است البته در هر مدتی که می‌خواهید در آنجا اقامت داشته باشید را چک کنید. مثلا: برای یک هفته می‌خواهید به شهر یا کشور دیگری سفر کنید بنابراین اخبار آب و هوای یک هفته آینده را چک کنید تا برای بستن چمدان لباس‌هایی را انتخاب کنید که مناسب آب و هوا باشد.

۲- انتخاب استایل‌ها: قبل از سفر استایل‌ها و لباس‌هایی را که می‌خواهید بپوشید را انتخاب و دسته بندی کنید تا هم لباس‌های اضافی را با خودتان حمل نکنید و هم اینکه در سفر وقتتان برای اینکه چه استایلی را ست کنید تلف نشود.

اولویت بندی برای چیدن لباس ها در چمدان

 

۳- انتخاب لباس مناسب: اگر شما به سفری می‌روید که از صبح می‌خواهید از هتل خارج شوید و به گشت و گذار بپردازید قطعا به لباس‌های رسمی و کفش‌های فانتزی و پاشنه دار نیازی ندارید و یا لباس‌های نامناسب با استایل روزانه، بنابراین هدف شما از سفر مشخص است و استایل‌های مناسب بهترین راه برای سبک نگه داشتن چمدانتان است.

۴- سفر به قصد خرید: حتما این موضوع را متوجه هستید که اگر به قصد خرید به شهر یا کشوری سفر می‌کنید دیگر نیازی به بردن لباس‌های زیاد ندارید و می‌توانید با چمدان نیمه خالی سفر کنید تا زمان برگشت خرید‌هایتان را درون چمدان قرار دهید و در مدت زمانی که در سفر هستید از خریدهایتان استفاده کنید.

۵- انتخاب یک آیتم مناسب: نکته دیگر انتخاب یک یا دو آیتم  اصلی و اساسیست که می‌توانید چندین استایل را با آن ست کنید. مثلا: ماتو رنگ خنثی که با چندین رنگ شال و شلوار ست می‌شود. بنابراین این موضوع را هم در نظر داشته باشید. از برداشتن لباس‌های نامناسب که نمی‌دانید با چه چیزی آن را ست کنید خودداری کنید زیرا برداشت یک لباس نامناسب به معنای برداشتن چندین آیتم برای ست کردن با آن می‌باشد.

چطور چمدان جمع و جور برای سفر ببندیم

 

 

۶- لوازم آرایشی بهداشتی: قبل از اینکه از وسایل آرایشی بهداشتی چیزی را در چمدان قرار دهید چک کنید که هتل چه وسایلی را در اختیار شما قرار می‌دهد؟ بسیاری از هتل‌ها شامپو سر و شاور ژل، حوله و شوینده هایی را در اختیار مسافرین قرار می‌دهد بنابراین این موضوع را هم در نظر بگیرید. نکته دیگر اینکه اگر زیاد اهل سفر هستید هنگام تهیه لوازم آرایشی و بهداشتی یک بسته مسافرتی از هر محصولی که خریداری کرده‌اید هم تهیه کنید که در هنگام سفر آن‌ها را با خود همراه داشته باشید تا بسته های بزرگ و جاگیر. و در آخر لوازم آرایشی محدودی را با خود ببرید مثلا ۱۰ رنگ رژ لب و یا پلت سایه بزرگ اصلا به درد شما نخواهد خورد.

۷- چمدان مرتب: و در آخر بعداز اینکه وسایل اضافی را حذف کردید لباس‌ها و وسایل را مرتب در چمدانتان بچینید و اینکه حتما لباس‌هارا رول کنید تا جای کمتری اشغال کند و نکته بسیار مهم اینکه در چمدانتان پول، طلا و جواهر و یا اشیاء قیمتی قرار ندهید که ممکن است چمدان شما گم شود.

نحوه بستن چمدان جمع و جور برای مسافرت

آموزش‌های رایگان modasa3d

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *