شروع کنید

پلیورهای گوچی دردسر ساز شد

چطور پلیورهای گوچی دردسر ساز شد؟

چطور پلیورهای گوچی دردسر ساز شد؟

مارک لوکس طراح برند گوچی پلیور سیاه را طراحی و وارد بازار کرد که یقه بلند مانند یقه های اسکی داشت با این تفاوت که روی نیمی از صورت را می‌پوشاند و جای لبهارا باز گذاشته و دور آن را رنگ قرمز قرار داده بود این پلیور ها که در ظاهر ایرادی در آن دیده نمی‌شود و بسیارهم خلاقانه است دردسر ساز شد و این برند را مجبور کرد تا پلیورهای پشمی‌اش را از بازار فروش خارج کند، این اقدام پس از انتقادها به این پلیور که به گفته سیاه پوستان شبیه یک “چهره سیاهپوست” توصیف شده، صورت گرفت . این تولید گوچی با واکنش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد و کاربران و طراحان آن را توهین آمیز دانستند و در واقع یک استفاده ابزاری و نژاد پرستانه از سیاه پوتان. پس از آن گوچی در بیانیه‌ای ضمن عذرخواهی به دلیل هر گونه توهینی که مرتکب شده این محصول خود را از بازار فروش خارج کرد و درادامه اعلام کرد که این موضوع درسی برای تیم آن خواهد بود.

چطور پلیورهای گوچی دردسر ساز شد؟

 

سیاه کردن صورت تاریخچه‌ای دویست ساله در آمریکا دارد و به منزله تصویری کلیشه‌ای، توهین و تحقیرآمیز از سیاهان تلقی می‌شود. در شبکه‌های اجتماعی بسیاری از این طرح به خاطر تداعی چنین کلیشه‌ای انتقاد کردند . خطای گوچی، تازه‌ترین مورد از مجموعه اشتباهاتی است که برندهای لوکس دنیای مد مرتکب شده‌اند .

چطور پلیورهای گوچی دردسر ساز شد؟

ماه گذشته پرادا به خاطر نگرانی‌ها در مورد نشان دادن تصویری از یک چهره سیاه مجبور شد که محصولاتش را از بازار فروش خارج کند . دولچه و گابانا هم مجبور شد که در بحبوحه اتهامات مربوط به نژادپرستی، شوی مد این برند را در شانگهای چین لغو کند . این برند ویدیوهایی از یک مدل چینی منتشر کرده بود که در حال خوردن غذایی شبیه پیتزا و پاستا با چوب‌های مخصوص غذا خوردن بود . بسیاری این تصویر را توهین آمیز تلقی کردند و چندین کمپانی مجبور به خارج کردن محصولات این برند از بازار فروش شدند . برند دولچه و گابانا پیشتردر سال ۲۰۱۶ هم دچار جنجالی مشابه شده بود، زمانی که یکی از کفش‌های تولیدی مربوط به مجموعه بهار/تابستان را “صندل برده” نامیده بود.

برندها با اینکه بنظر می‌رسد همیشه سود خوبی را دریافت می‌کنند اما بزرگ و شناخته بودن این برند‌ها باعث می‌شود تا همیشه زیر ذره بین منتقدان باشند و همیشه واکنش‌ها آنگونه که تصور می‌شود نیست و در مواقع‌ای زیانهایی را متحمل می‌شوند که برای آنها بسیار گران تمام می‌شود.

آموزش رایگان modasa3d

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *