شروع کنید

چطوری خرید مقرون بصرفه انجام بدیم؟

چطوری خرید مقرون بصرفه انجام بدیم؟

چطوری خرید مقرون بصرفه انجام بدیم؟

حتما بار ها و بارها برای شما پیش آمده که وقتی به خرید می‌روید و توی فروشگاه‌های رنگارنگ قدم می‌زنید و بین برند ها می‌چرخید حسابی گیج می‌شوید و نمی‌دونید چی بخرید و چیکار کنید که اغلب مواقع با خرید کلی لباس و وسایل که در نهایت میبینید هیچ استفاده ای از آن نمیتونید بکنید و مدت ها توی کمد لباسیتون خاک می‌خوره یا یکی دوبار بیشتر ازش استفاده نمی‌کنید در نهایت خرید مقرون بصرفه ای نداشتید. هنگام خرید به چند نکته توجه کنید تا بهتر بتونین خرید کنین و خرید بصرفه داشته باشید.

۱- هدف مشخص کنید:

اول اینکه هیچوقت اگر چیزی احتیاج ندارید به مرکز های خرید نروید. چون حتی اگر با خودتون شرط کنید که تنها می‌خواهم ویترین هارا تماشا کنم و خریدی انجام نخواهم داد باز با دستهایی پرازکیسه های خرید به خانه خواهید رفت. پس اگر می‌خواهید خرید کنید به بازار بروید و حتی اگر چیزی لازم ندارید همراه دوستانتان به خرید نروید آنها وسوسه کننده های شما خواهند شد.

چطوری خرید مقرون بصرفه انجام بدیم؟

۲- قبل از رفتن به خرید مشخص کنید که چه چیزی لازم دارید:

اگر زمانی تصمیم به رفتن خرید گرفتید قبل از اینکه از خانه بیرون بروید مشخص کنید چه آیتمی را می‌خواهید خرید کنید. بعداز آن به سبک و رنگ آن فکر کنید. مثلا شما یک کفش احتیاج دارید اول مشخص کنید می‌خواهید چجور کفشی را خریداری کنید یا نگاهی به کمد کفش‌هایتان بیندازید تا ببینید چه کفشی را اصلا ندارید مثلا یک کفش اسپورت جدید نیاز دارید خب حالا به این فکر کنید که چه رنگی باشد اما اگر رنگ خاصی در ذهن ندارید هنگام خرید رنگی را انتخاب کنید که با آیتم‌های موجود در کمد شما به راحتی ست شود چون مطمعنا با دیدن رنگهای جذاب وسوسه می‌شوید تا یکی از آنهارا داشته باشید اما وقتی به خانه بر می‌گردید متوجه می‌‍شوید که هیچ لباسی برای ست کردن با این کفش ندارید که یا از کفش استفاده زیادی نخواهید کرد ویا مجبور به خرید آیتم‌های دیگر برای ست کردن با آن می‌شوید که در واقع بدترین نوع خرید را انتخاب کرده اید و نتوانسنید خریدی مقرون بصرفه انجام دهید.

چطوری خرید مقرون بصرفه انجام بدیم؟

۳- با حراج ها وسوسه نشوید:

مورد بسیار مهم دیگر این است  که خودتان را هنگام حراج ها کنترل کنید که البته بشدت کار بسیار سختی است اما خیلی از مواقع که چشمانمان به درصد های هیجان انگیز تخفیف‌ها می‌خورد نمی‌توانیم خودمان را کنترل کنیم و هر چیزی که می‌دانیم به قیمت کنونی آن می‌ارزد را خرید می‌کنیم. اما در نهایت پول زیادی را هزینه کرده ایم و معمولا چیزهای به درد بخوری هم نخواهیم خرید. حالا وقتی با این صحنه که تخفیف‌های وسوسه انگیز را می‌بینیم مواجه شویم چه چیزهایی را بخریم که از خریدمان پشیمان نشویم؟ سعی کنید  آیتم های پر کاربرد را خرید کنید مثلا: یک بارانی یا پالتو ساده رنگ خنثی. این آیتم را سالها می‌توانید بپوشید و همیشه کاربرد بسیاری در کمد لباس شما دارد و اینکه به هزینه ای که می‌پردازید می‌ارزد. پس سعی کنید اگر در حراج چیزی را خرید می‎‌کنید آیتمی باشد که مورد استفاده شما باشد و خودتان را زمان پوشیدن آن لباس تصور کنید که چندین بار از این لباس استفاده خواهید کرد و خسته کننده نباشد برای شما.

چطوری خرید مقرون بصرفه انجام بدیم؟

۴- حتما با پرو خرید کنید: 

این مورد بسیار مهم است که هنگامی که می‌خواهید خرید کنید لباس یا هر آیتم دیگر را در صورت امکان حتما پرو کنید. لباس‌ها تن مانکن با زمانی که بر تن شما هستند کاملا متفاوت است. ممکن است لباسی را خریداری کنید و بعداز آمدن به منزل و پرو کردن ببینید که لباس سایز مناسب شما نیست و امکان پس بردن و یا عوض کردن سایز هم وجود ندارد و آن زمان انگار که شما پولتان را دور ریخنه اید.

۵- آیتم های مشابه نخرید: 

زمانی که آیتمی را انتخاب می‌کنید برای خرید به این موضوع فکر کنید که چیزی شبیه به این در کمد لباستان دارید یا نه؟ و همیشه رنگ یا مدلی را انتخاب کنید که نداشته باشید مثلا ۲ کفش اسپورت سفید در یک کمد مقرون بصرفه نیست. یا اگر می‌خواهید کفش کتانی سفید دیگری را خریداری کنید زمانی این کار را انجام دهید که کفش اول شما دیگر قابل پوشیدن نباشد. 

آموزش‌های رایگان modasa3d

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *