شروع کنید

رنگ مناسب با پوستمان چه رنگیست؟

رنگ مناسب با پوستمان چه رنگیست؟

رنگ مناسب با پوستمان چه رنگیست؟

در انتخاب رنگ فاکتورهایی را می‌توانید رعایت کنید که بهترین رنگ مناسب خود را پیدا کنید و بهترین ترکیب رنگ‌هارا داشته باشید. در ادامه به این موضوع که رنگ پوست ما چه رنگی است و چه رنگ‌هایی مناسب ماست می‌پردازیم.
باید درک کنید که رنگ پوست چه معنایی دارد.
بااینکه رنگ پوست آدم‌ها انواع متفاوتی دارد ولی به طور کلی دو نوع رنگ پوست داریم: گرم و سرد. رنگ پوست‌های گرم، ته‌رنگ زرد داشته و رنگ پوست‌های سرد، ته‌رنگ صورتی دارند. بااینکه باوجود میزان آفتاب‌دیدگی پوستتان ممکن است رنگ پوستتان روشن‌تر و تیره‌تر شود ولی رنگ پوستتان یکسان باقی خواهد ماند.

رگ‌هایتان را بررسی کنید. پوست روی مچ دست، آرنج و شقیقه بسیار نازک است و رگ‌هایی نزدیک به سطح دارد. اگر رنگ پوستتان به اندازه کافی روشن باشد، می‌توانید رگ‌ها را در این سه قسمت از بدن مشاهده کنید.

• اگر رگ‌هایتان رنگ زیتونی و سبزرنگ دارند، رنگ پوست شما گرم است.
• اگر رگ‌هایتان آبی‌رنگ هستند، رنگ پوست شما سرد است.
• اگر نمی‌توانید رنگ درستی برای رگ‌هایتان عنوان کنید و مخلوطی از هر دو رنگ در آنها می‌بینید، رنگ پوست شما خنثی است.

رنگ مناسب با پوستمان چه رنگیست؟

رنگ پوست های روشن و در واقع پوست های سفید چون رنگ دانه های تیره ای در اون ها وجود نداره، همیشه باید دقت کنیم که لباسی رو انتخاب کنیم که به رنگ پوستمون انرژی و طراوت بده. اگه بدون آگاهی لباس خیلی روشن رو انتخاب کنین، باعث میشه صورتتون بی حال و بی انرژی به نظر برسه. پس برای پوست های سفید رنگ های تند و شاد رو انتخاب کنین مثل قرمز، صورتی پررنگ، سبز، آبی و … .استفاده از رنگ های روشن برای این پوست ها ریسک زیادی داره و باید دقت کنین اگه لباس روشن رو انتخاب کردین، کمبود رنگ پر رنگ رو در رنگ موهاتون و یا با آرایشتون جبران کنین. رنگ هایی مثل مشکی و سرمه ای و خاکستری که همگی جزو رنگ های خنثی هستن، خیلی برای رنگ پوست های روشن مناسب نیستن چون اختلاف رنگی و تضاد بین لباس و پوست خیلی زیاده و این باعث میشه پوست رنگ پریده به نظر برسه. پس سعی کنین تا جای ممکن از رنگ های شادتر برای این پوست ها استفاده کنین.
انتخاب رنگ لباس مناسب برای پوست های گرم و گندمی
توی این دسته از رنگ پوست‌ها باید دقت کنین لباسی که انتخاب میکنین رنگ پوستتون رو بیشتر تیره نشون نده و به اصطلاح، رنگ پوست صورتتون رو خفه نکنه. این نکته به این معنیه که شما رنگ هایی رو باید انتخاب کنین که پوست صورتتون رو روشن تر و شفاف تر کنه. مثلا اگه رنگ خیلی روشن تر از پوستتون رو برای لباستون انتخاب کنین، در نهایت پوست شما رو خیلی تیره و کدر نشون میده که این برای شما گزینه ی مناسبی نیست. پس رنگ هایی رو برای این پوست ها استفاده کنین که در تنالیته ی رنگ پوستتون باشه. مثلا رنگ زرد و نارنجی و قرمز برای این رنگ پوست ها خیلی مناسبه.
پوست های خنثی و متوسط
تمامی رنگ ها رو میتونین برای رنگ متوسط پوست انتخاب کنین. این رنگ پوست هم خاصیت رنگ پوست روشن رو داره و هم خاصیت رنگ پوست گرم و تیره. پس شما از هر دو دسته بندی سرد و گرم میتونین برای انتخاب رنگ لباس برای این پوست استفاده کنین. علاوه بر اون، رنگ های خنثی مثل خاکستری، سفید یا سیاه و سرمه ای تیره با این رنگ پوست هماهنگی دارد و ترکیب قشنگی رو ایجاد میکند.
رنگ‌های اولیه و ثانویه در چرخه رنگ‌ها در کنار هم قرار دارند، در ترکیب هم با یکدیگر هم خوانی دارند و ست میشوند. رنگ‌های مکمل به رنگ‌های اولیه و ثانویه ای که در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار گرفته اند می‌گویند، مثلا رنگ بنفش از ترکیب قرمز و آبی به وجود آمده و با رنگ زرد متضاد است.

رنگها چطور با هم ست می‌شوند؟
قرمز: قرمز قابل ست شدن با رنگ‌های سفید، مشکی، آبی کاربنی و نارنجی را دارد یعنی اگر لباس قرمز دارید و نمی‌دانید آن را با چه رنگ لباسی ست کنید بهتر است از این رنگ‌های گفته شده استفاده کنید. همچنین می‌توانید از رنگ مکمل آن یعنی سبز در پوشش خود استفاده کنید که ترکیب خاص و هیجان‌انگیزی رو ایجاد می‌کند. قرمز تیره یا همان زرشکی با رنگ‌هایی چون کرم، قهوه ای روشن یک ترکیب رنگ گرم و جذاب رو به وجود می‌آورد. قرمزگوجه ای با سورمه و یا خاکستری یک استایل رسمی تر و در عین حال خاص و متفاوت را به‌وجود می‌آورد

رنگ مناسب با پوستمان چه رنگیست؟

بنفش: رنگ بنفش را می‌توانید با رنگ‌های سفید، مشکی، زرد و آبی کمرنگ ست کنید. حواستان باشد رنگ‌های تند را با رنگ های ملایم ترکیب کنید مثلا بنفش بادمجانی بهتر است با رنگ آبی کمرنگ یا لیمویی ست شود. بنفش دو نوع سرد و گرم دارد بنفشی که میزان آبی آن بیشتر باشد سرد و اگر میزان قرمزی آن بیشترباشد رنگ گرم محسوب می‌شود. بنفش تن سرد با طیف آبی سایان (سبز-آبی روشن)به‌خوبی ست می‌شود و در تن‌های گرم تر با سرخابی نیز می‌توانید ترکیب جذابی ایجاد کنید. در خصوص ست پرطرفدار بنفش و زرد این نکته را در نظر داشته باشیم که از یک زرد مناسب استفاده کنیم زرد متوسط بهترین گزینه است . در صورتی که زرد زیاد روشن باشد ترکیب بی‌روحی را می‌سازد. بنفش و تن رنگ‌های خردلی هم مناسب است.

رنگ مناسب با پوستمان چه رنگیست؟

زرد: رنگ زرد را با آبی کاربنی، سبز، بنفش و مشکی هماهنگ کنید. مکمل رنگ زرد، رنگ بنفش است ولی کنار هم قرار دادن این دو رنگ، دقت و تمرکز زیادی می خواهد. زرد روشن با آبی روشن نیز یک ترکیب رنگی شاد و کمی کودکانه است که در فصل تابستان به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. ترکیب آبی کاربنی و زرد متوسط بسیار قوی و جذاب است. زرد درتن‌های مختلف مانند لیمویی و یا نخودی می‌تواند با سبز‌های مختلف به راحتی ست شود و یک ترکیب رنگ با طراوت و نشاط بالا را به وجودآورد.

آبی: رنگ آبی با رنگ های سفید، بنفش، مشکی و گلبهی ست می‌شود فقط نکته ای که باید دقت کنید این است که آبی را با رنگ های قرمزست نکنید. آبی رنگی است که طیف رنگی گسترده ای دارد و می‌توان با توجه به میزان تیرگی و روشنی آن رنگ ‌های مناسب ست کردن با آن را پیدا کرد. آبی روشن با رنگ‌هایی مانند صورتی روشن، صورتی کرم، کرمی یا بژ روشن، زرد روشن می‌توان ترکیب کرد که علاوه بر جذابیت حضور دو رنگ سرد و گرم در استایل، طراوت، خنکی و بهاره بودن را داراست. آبی تیره مانند آبی نفتی، کاربنی، سورمه‌ای، اقیانوسی را می‌توان با تن گرم تری از صورتی مانند گلبهی و مرجانی و یا نارنجی با یکدیگر به کاربرد که استایل شما را پرکنتراست، جذاب و پخته نشان می‌دهد.

سبز: رنگ سبز با رنگهایی همچون زرد، سفید، مشکی، قرمز و طوسی قابل ست شدن است. رنگ سبز را هرگز با بنفش ترکیب نکنید زیرا اصلا ترکیب جالبی نمی‌شود. سبز رنگ نشاط و طراوت است سبززیتونی یا کناری با نارنجی ملایم یا پرتقالی می‌تواند ترکیب شود. سبزپسته ای روشن با آبی آسمانی ترکیب دو رنگ سرد در کنارهم که حس خنکی وطراوت بالایی دارد. سبزتیره یا یشمی با خانواده قهوه‌ای نیز ترکیب رنگی بسیار شیکی را به وجود می‌آورد.


ست کردن رنگ‌ها در کنار یکدیگر و به طورکلی استفاده از هر رنگ برای پوشش تاثییرات متفاوتی را به وجود می‌آورد که بسته به نوع محیطی که درآن قرار می‌گیریم باید به درستی انتخاب شود.اگر بیشتر در محیط‌های رسمی قرار می‌گیرید که ناگزیر به انتخاب رنگ‌های تیره هستید از این بابت چندان احساس نگرانی نکنید و محدودیت بیش از حد برای خود قاعل نشوید، بلکه می‌توانید با حظور یک رنگ جذاب علاوه بر رسمی بودن حس تفاوت وخاص بودن را به استایل خود هدیه دهید. در محیط های دوستانه تر در انتخاب رنگ ریسک پذیروشجاع باشید و تقریبا از تمامی رنگ‌ها بخوص رنگ‌هایی که نشاط چهره شما را بیشتر میکند استفاده کنید. در نظر گرفتن فصل و میزان سردی و گرمی هوا به شما در انتخاب رنگ کمک می‌کند در فصل های گرم از رنگ های روشن و سرد غافل نشوید و همچنین در فصل سرد حضوررنگ‌های گرم باعث ارامش و گرمی می‌شود.

آموزش‌های رایگانMODASA3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *