شروع کنید

راز و رمز طراحان لباس موفق

چگونه طراح لباس موفق و بزرگ شویم؟ چه مهارت‌هایی را برای طراح لباس شدن باید آموخت؟

طراح لباس موفق چه کسی است؟

چگونه طراح لباس موفق و بزرگ شویم؟

در ادامه به شما توضیح خواهم داد که چگونه می‌توان طراح لباس موفق بود و چه کار‌هایی را باید انجام داد تا بتوانید در این عرصه موفق بمانیم.

خب برای شروع موفقیت در زمینه طراحی لباس و البته هر کار دیگری  انگیزه و علاقه به‌همراه پشتکار قوی از نیاز‌های ضروریست که شما باید این مهارت را در خود تقویت کنید و تنها به علاقه شخصیتان اکتفا نکنید.

با وجود این فاکتورها شما نیاز به اساسی ترین فاکتور یعنی دانش نیاز دارید، که در راستای این امر باید بسیار کوشا باشید.

رشته دانشگاهی

نمی‌توان گفت تنها رشته دانشگاهی  می‌تواند شمارا مسقیم وارد بازار کار کند و یا بلافاصله موقعیت کاری خوبی در اختیار شما قرار دهد. اما لازمه‌ی پا گذاشتن به این عرصه دانش دقیق از این رشته و آموزه‌های آن است. در واقع نه تنها نباید به تحصیلات دانشگاهی اکتفا نکنید بلکه همواره باید مطالعه کنید و بیاموزید، بروز باشید و از اطلاعات روز دنیا در این زمینه آگاهی کامل داشته باشید.

چه مباحثی را  برای طراح لباس شدن باید آموخت؟

– رنگ شناسی و شناخت انواع فرم و کاربرد و تاثیر بصری هرکدام

  ساخت رنگ، ترکیب رنگ و روانشناسی رنگ و کاربرد آنها در موقعیت‌ها و افراد مختلف با توجه به فاکتورهایی مانند سن،خصوصیت‌های ظاهری و شخصیت آنها. در واقع همه چیز را درباره رنگ باید بیاموزید.

– طراحی قوی

شما باید طراحیتان را قوی کنید و در لحظه بتوانید آنچه در ذهن دارید را به دیگری انتقال دهید. طراحی اندام و فیگور، تکنیک‌های شبیه سازی در طراحی و… از لازمه‌های ضروری این رشته نیز هستند.

 

– الگو سازی و دوخت

شما زمانی می‌توانید طراحی دقیق و قوی باشید که آنچه طراحی می‌کنید را هنگام دوخت و الگو سازی‌هم تصور کنید. اگر شما تنها طراحی لباس را آموخته باشید و از تکنیک‌ها و اجایی شدن آن اطلاعاتی نداشته باشید در واقع نمی‌توانید همیشه طرحی قابل قبول و قابل اجرا ارائه دهید. بنابراین یادگری دوخت و الگو سازی از لازمه طراح لباس شدن می‌باشد.

– شناخت انواع پارچه و فیزیک آنها

این مورد هم مانند مورد قبل از لازمه‌های مهم طراحی لباس می‌باشد. شما با شاخت انواع پارچه و خاصیت آنها (افت، وزن، کشسانی، الیاف تشکیل دهنده و…) می‌توانید طرحی به مراتب قوی و دقیق تر ارائه دهید. شماتصور کنید که مشتری شما پارچه ای تقریبا ضخیم با میزان افت کم را دارد و می‌خواهد لباسی برای مهمانی بدوزد و شما بدون آگاهی از ایستایی پارچه لباس شب با مدل ماهی و یقه دراپه یا حلزونی طراحی می‌کنید. خب در ظاهرو روی کاغذ طرح شما بسیارهم زیباست اما زمانی که با این پارچه اجرا می‌شود می‌توان گفت که افتضاح خواهد شد، چراکه طرح شما با پارچه همخوانی ندارد. بنابراین این فاکتور راهم درنظر بگیرید.

درطراحی لباس خلاق شویم

 

– رشد و پرورش خلاقیت

شما همواره و بهتر بگویمکه هرروز باید خلاقیت جدیدی را چاشنی کارهایتان کنیبد و توانایی های ذهنیتان را به نمایش قرر دهید تا بتوانید نظر مخاطبانتان را جذب کنید و خودتان را از دیگر طراحان متمایز کنید. اولین گام برای رشد و پرورش خلاقیت دیدن است. تا می‌توانید عکس ببینید و طرح‌های طراحان مختلف را ببینید. یادتان باشد به هیچ عنوان تقلید نکنید و تنها سعی کنید تمام خلاقیت‌های انجام شده را ببینید و ایده بگیرید. مورد دیگر اینکه ذهنتان را باز بگذارید و اجازه دهید آنچه در ذهن دارید به روی کاغذ بیاید. به این فکر نکنید که ایده‌های شما کاربردی نیستند شما آنچه در ذهن دارید را طراحی کنید و بعد ازآن با کمی چکش کاری کردن طرح خودرا کاربردی کنید اما هرگز جلوی خلاقیتتان را نگیرید.

– مطالعه آزاد

یکی از لازمه‌های طراح لباس موفق و بزرگ شدن مطالعه آزاد درباره مباحث مختلف است. هرچیزی که فکر می‌کنید می‌تواند به شما کمک کند را از دست ندهید و همیشه در حال مطالعه باشید. یکی از بهترین موضوعاتی که می‌توانید به دنبال آن بروید تاریخ پوشاک و لباس است که خیلی می‌تواند به شما کمک کند. موضوع دیگر که اینهم بسیار مهم است مطالعه درباره افراد و شخصیت شناسی زیرا اگر این فن را بیاموزید می‌تواند به راحتی آنچه مشتریتان نیاز دارد را برای او خلق کنید. حتما این مورد را بسیار شنیده‌اید که فلان طراح می‌داند من چه می‌خواهم. پس در هر زمینه ای مطالعه خود را نیز گسترده کنید

– استایل شناسی:

شما باید اتایل‌ها و سبک‌های مختلف را بناسید و کاربرد هرکدام برای چه زمان و چه شخصی را بیاموزید بنابراین اطلاعات خودرا در این زمینه ارتقا دهید.

با چند نکته طراح لباس موفق باش

 

– مطالعه تاریخچه برندها:

مطالعه در این زمینه می‌تواند بسیار به شما و ایجاد قوت قلب در شما کمک کند که بسیاری از طراحان چگونه و با چه مشکلاتی توانستند در این عرصه موفق شوند و آنچه امروز هستند آرزو و الگوی دیگر طراحان و کمپانی‌ها نیز باشند.

 

– بروز باشید:

حتما می‌دانید که صنعتمد و فشن با سرعت زیادی در حال رشد و پیشرفت است و آنانی برنده این معرکه هستند که همراه با تکنولوژی‌های روز و ترند‌ها جلو بروند و از مد عقب نیفتند. یادگیری نرم افزارهای طراحی لباس  

می‌تواند شمارا حرفه ای جلوه دهد و در واقع شما از دیگر طراحان یک قدم جلوتر خواهید بود زیرا آنچه در جهان مد در حال اجراست را انجام می‌دهید و این خیلی به اعتماد افراد به شما کمک خواهد کرد. modasa3d شمارا به ایده‌آل ها نزدیک می‌کند تا بتوانید در این عرصه حرفی برای گفتن داشته باشید و رویای طراح لباس موفق بودن را در واقعیت تجربه کنید.

چگونه طراح لباس موفق و بزرگ شویم؟ چه مهارت‌هایی را برای طراح لباس شدن باید آموخت؟

 

– روابط عمومی قوی:

اگر شما طراح لباس  هستید و روابط عمومی قوی ندارید باید گفت که به آن موفقیتی که در ذهن دارید نخواهید رسید. آنچه دیگران را به‌سمت شما جذب می‌کند همان اخلاق و روی خوش و در واقع روابط عمومی شماست. سعی کنید با مشتریان ارتباط دوستانه ای برقرار کنید حتی در مواقعی به درد و دل‌هایشان گوش دهید، به طور کلی سعی کنید آنگونه رفتار کنید که هر بار مشتاقانه به ملاقات شما برای سفارشی جدید بیایند.

– بیزینس گرا باشید:

شما باید سیاست‌های مالی داشته باشید یعنی اینکه بیشتراز اینکه به سود خود در یک بار انجام کار فکر کنید به تداوم یک ارتباط کاری فکر کنید. مثلا در رابطه با هزینه با مشتری زیاد از حد چانه نزنید همیشه سعی کنید مشتریتان را راضی نگه داری زیرا او بازهم به شما خواهد برگشت و صد البته که سود برای شما خواهد داشت. حتی در مواقعی  آف و با تخفیف‌هایی ویژه مشتریانتان در نظر بگیرید و همچنین سیاست‌های مالی جدید تری به‌کار ببرید. در این شرایط شما رفته رفته معروف تر و شناخته شده تر خواهید شد. پس لازمه‌ی موفقیت در کارتان می‌تواند سیاست‌ها و تدابیر مالی شما باشد.

– بازاریابی و تبلیغات:

اگر نظر خیلی از برندهای مطرح جهان را دراین مورد بپرسید و یا حتی با مطالعه کوچکی در این زمینه متوجه خواهید شد که تا چه حد بازاریابی و تبلیغات و صرف هزینه برای آن می‌تواند بازده عالیی داشته باشد که به مراتب از هزینه صرف شده بهتر خواهد بود. خود و کسب و کارتان را به دیگران بشناسانید.

بنابراین برای طراح لباس موفق بودن آنقدر‌ها هم که فکر می‌کنید دور از تصور نیست، همیشه در تلاش بودن قطعا شمارا به موفقیت ‌خواهد رساند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *