شروع کنید

قبل از هرچیز باید به این موضوع پرداخت گه بلاگر کیست و دقیقا چه کاری را انجام می‌دهد؟!

اگر بخواهیم به زبان ساده و کوتاه و مختصر درباره آن توضیحی داده باشیم باید گفت در واقع بلاگرها اشخاص محبوبی هستند میان  افراد جامعه که درباره موضوعات مختلف تولید محتوا می‌کنند و اطلاعاتی در اختیار دنبال کنندگان قرار می‌دهند. بلاگرها زمینه های شغلی متفاوتی نیز دارند بنابراین قدم اول برای بلاگر شدن این است که تصمیم بگیرید در چه زمینه ای می‌خواهید بلاگر شوید و تولید محتوا کنید.

در ادامه قدم به قدم باهم جلو خواهیم رفت تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن و با اطلاعاتی کامل تر وارد این دنیای زیبا وارد شویم.

چگونه یک بلاگر موفق شویم؟

قدم اول

هدف خود را مشخص کنید:از این جهت گفته می‌شود هدف مشخص کنید زیرا بلاگر‌ها تنها در زمینه پوشاک و یاغذا فعالیت ندارند بلاگرهایی هستند که در رابطه با کتاب خوانی،ورزش‌،تکنولوژی، سفر و خیلی موضوعات دیگر فعالیت دارند و تبادل اطلاعات می‌کنند. بنابراین شما در گام اول باید توانایی و استعداد یا زمینه فعالیت خود را پیدا کنید و تصمیم خودرا بگیرید که می‌خواهید در چه زمینه‌ای شروع به فعالیت کنید.

قدم دوم

وجه تمایز خودرا پیداکنید: خب این به چه معناست؟ فرض را براین می‌گیریم که شما می‌خواهید در زمینه مد و فشن و پوشاک فعالیت خود را آغاز کنید، خب قطعا افراد بسیاری وجود دارند که در این حوضه مدت‌هاست فعالیت می‌کنند و مخاطبان بسیاری هم نیز پیدا کردند بنابراین اینجاست که شما باید یک برگ برنده رو کنید و برگ برنده شما وجه تمایز شماست. گفتیم که فرض کنیم می‎‌خواهیم در زمینه مد و فشن فعالیت کنیم خب باید بررسی کنید افرادی که در این زمینه فعالیت دارند در ارتباط با چه موضوعاتی بیشتر فعالیت دارند، مثلا: اغلب به معرفی برندهای خارجی و گران قیمت می‌پردازند اینجاست که شما می‌توانید وارد عمل شوید و به دنبال محصولات داخلی و با کیفیت و خوش قیمت بروید و قشر متوسط جامعه را زیر پوشش خود قرار دهید،و یا اینکه بلاگر شهر خود شوید و بهترین هارا به همشهریان خود معرفی کنید.

اگر دوست دارید در زمینه مد و فشن تولید محتوا کنید سعی کنید استایل‌های متفاوت را آموزش دهید و مانند دیگران تقلید نکنید در واقع استایل شخصی بسازید.

چگونه یک بلاگر موفق شویم؟

قدم سوم

از ابتدافکر تبلیغات را از سر بیرون کنید: قطعا درآمد شما از این حرفه از طریق تبلیغات خواهد بود اما شما نباید سیاست‌های خود را کنار بگذارد و صرفا به تبلیغات بپردازید. از ابتدای فعالیت خود در این حرفه سعی کنید به تولید محتوای مفید و مناسب زمینه کاری خود بپردازید و به مخاطبانتان این اطمینان خاطر را بدهید که قصد شما بیش از هرچیز دیگر اطلاع رسانیست نه تبلیغات و پول درآوردن به هر قیمتی بنابراین اعتماد مخاطبین خود را از دست ندهید.

حال به این موضوع خوهیم پرداخت که جهت تولید محتوایی با کیفیت و خوب چه کار‌هایی را باید انجام داد.

۱-هر روز پست داشته باشید: این نکته بسار مهمی است که باید آن را جزو برنامه های اصلی خود قرار دهید که هرروز در اینستاگرام فعالیت داشته باشید و یا اگر هرروز این امکان برای شما وجود نداشت که پستی بگذارید حداقل در هفته پنج پست را قرار دهید.بنابراین در فکر تولید محتوای مداوم و مفید باشید.

چگونه یک بلاگر موفق شویم؟

۲-کپی نکنید: اینکه شما از عکس یا مطالب و محتوای دیگران کپی کنید نه تنها به شما در بالا رفتن کمک نمی‌کند بلکه در مدت کوتاهی بالاخره مخاطبان شما متوجه این موضوع خواهند شد و قطعا شمارا آنفالو خواهند کرد. بنابراین فکر کپی کردن را از سر خود بیرون کنید.

۳-تقلب نکنید: در ادامه موضوع قبل باید گفت که سعی در خرید فالوور فیک و یا لایک فیک نداشته باشید و از ابتدا فعالیت خود را با دروغ و پنهان کاری آغاز نکنید زیرا نه تنها از خود سلب اعتماد خواهید کرد بلکه ممکن است اینستاگرام شمارا شناسایی و پیج شما را از شما بگیرد و پیج شما بسته شود. بنابراین قدم به قدم و آهسته جلو بروید.

۴- ارتباط دوستانه برقرار کنید:در میان دنبال کنندگان خود محبوبیت ایجاد کنید مثلا:هرروز از خود سلفی بگیرید و ارتباط تصویری داشته باشید و حتما پست‌های دنبال کنندگانتان را لایک کنید  حتی در مواقعی کامنت بگذارید. از خود استوری  بگیرید و کمی ارتباط عاطفی و دوستانه ایجاد کنید.

۵-عکس‌های با کیفیت بگیرید: قطعا لازمه کار شما یک دوربین خوب و یا حداقل یک تلفن همراه با دوربین باکیفیت بالاست که عکس‌های شما و فیلم برداری‌هایتان با کیفیت باشد تا دیگران جذب آنها شوند و در شهر فرنگ اینستاگرام  حرفی برای گفتن داشته باشید.

چگونه یک بلاگر موفق شویم؟

۶-الهام از بلاگرهای محبوب: و مورد آخر اینکه شما با پیداکردن بلاگر محبوب خود و الهام گرفتن (نه تقلید کردن) از آن می‌توانید از تجربیات آنها و عواملی که باعث موفقیت آنها شده است را استفاده کنید و با شیوه خود در کارتان استفاده کنید.

بنابراین مهمترین کار برای بلاگر شدن اینست که مطالعه و اطلاعات خود را در زمینه کاریتان بالا ببرید و متفاوت باشید. در اصل بهترین شیوه در این کار اینست که خودتان باشید و به مخاطبانتان هم نیز این را آموزش دهید.

آموزش‌های رایگان نرم افزار clo3dو mavelous designer در modasa3d