شروع کنید

کارل لاگرفلد که بود و پرونده کاری او چیست؟

کارل لاگرفلد که بود و پرونده کاری او چیست؟

کارل لاگرفلد یکی از مشهور ترین و محبوب ترین طراحان دنیای مد که جسور بودن و رفتار حرفه ای او در کار همیشه زبان زد خاص و عام بوده و همین نیز رمز موفقیت او بود. چرا لفظ بود به کار برده می‌شود ؟! 

این استوره در روز ۱۹ فوریه سال ۲۰۱۹ به دلیل بیماری در سن ۸۵ سالگی در ساعت های ابتدایی ظهر در گذشت و دنیای مد را تنها گذاشت. این اتفاق ناگوار نه تنها فعالان مد و فشن بلکه همه‌ی دنیا را در شوک فرو برد.

بدون شک او یکی از موفق ترین و هنرمندترین افراد در این عرصه و بهتر بگوییم در هنر بهترین بود که با برگذاری فشن شو های بی نظیر و خلاقانه و کارگردانی آن همیشه زبان زد خاص و عام بود.

کارل لاگرفلد که بود و پرونده کاری او چیست؟

نگاهی به زندگی این ابر طراح

زندگی نامه

کارل لاگرفلد در هامبورگ در خانواده ای اشرافی و ثروت‌مند بدنیا آمد. او همواره اعتقادی به اینکه بخواهد سن خود را عنوان کند نداشت و تا سال ۲۰۰۸ کسی از تاریخ دقیق تولد او اطلاعاتی نداشت تا اینکه در سال ۲۰۰۸ اعلام کرد که تولد ۷۰ سالگی اوست.  با این حال شواهد بر اینست که او متولد ۱۰ سپتامبر ۱۹۳۳ می‌باشد.

پدر کارل، کریستین وارد کننده شیر به آلمان بود و مادر او نیز اهل هنر و ویالون می‌نواخت. او در خانواده ای ثروتمند بزرگ شد و البته از همان کودکی بسیار علاقه مند به دنیای مد و فشن نیز بوده بطوری که درمصاحبه های خود اعلام کرده که از کودکی عکس های مجله ها و روزنامه هارا در می‌آورده و انهارا جمع آوری می‌کرده و از همان کودکی در انتخاب لباس‌هایش بسیار دقیق و حساس بوده است و همیشه همکلاسی‌های خود را بخاطر نا مرتب بودن نقد می‌کرده.

در سنین نوجوانی کارل متوجه شد که تمام عشق و فکر او فشن است به همین خاطر در سن ۱۴ سالگی به پاریس مهاجرت و شروع به یادگیری و مطالعه تاریخ ملت‌های مختلف کرد زیرا او معتقد بود که با شناسایی تمامی ملت‌ها می‌تواند در دنیای مد سبک‌های جدیدی را خلق کند. او بسیار اهل مطالعه بود و آنقدر به این کار علاقه داشت که یک کتاب فروشی در پارس افتتاح کرد. از دیگر علاقه های او نیز عکاسی بود که بسار هم در این زمینه موفق بوده و با برگذاری نمایشگاه‌های مختلف این توانایی را به دنیا ثابت کرد.

 

کارل لاگرفلد که بود و پرونده کاری او چیست؟

شروع فعالیت حرفه‌ای او

بعداز تلاش‌های بسیار او در زمینه هنر و مد و شرکت در مسابقات مختلف او نیز به عنوان دستیار پیر بلمان استخدام شد و این همکاری تا۳ سال به طول انجامید. بعد از آن به عنوان یک مدیر خلاق در خانه مد فعالیت خود را شروع کرد. در سال ۱۹۶۷ او با کمپانی فندی و بعد از آن کلوئی همکاری کرد که حدود یک دهه با طول انجامید. در دهه ۱۹۸۰ کارل یکی از ستاره‌های معروف دنیای مد شده بود.

 

ورود کارل به شنل

در سال ۱۹۸۳ کارل بعد از فوت کوکو شنل وارد برند شنل شد و با طرح‌های خاص و بی‌نظیرش روح تازه ای به این برند بخشید و اجازه داد تا همواره چراغ شنل روشن بماند.

 

کارل لاگرفلد که بود و پرونده کاری او چیست؟

در سال۱۹۸۴ همزمان برند خود  کارل لاگرفلد را هم افتتاح کرد و تولید خود را با لباس و عطر آغاز کرد.

از اتفاق‌های مهم برای این شخص دریافت جایزه بهترین طراح، عکاس و فیلم ساز از جشنواره گلدن پارک بود.

کارل رزومه های عجیبی در کارنامه خود دارد که همچنان اورا از دیگر طراحان متمایز می‌کند.

کارل لاگرفلد که بود و پرونده کاری او چیست؟

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *